Dobra wiadomość dla fanów Terry’ego Pratchetta! We wrześniu 2020 roku będzie miał swoją światową premierę zbiór wczesnych opowiadań autora – do tej pory przeważnie niedostępnych w książkowych wydaniach.

Terry Pratchett, był wybitnym angielskim pisarzem fantasy i science-fiction, autorem popularnego cyklu „Świat Dysku”. Po jego książki sięgają kolejne pokolenia czytelników. Jak się okazuje, ukaże się jeszcze jedna – chodzi o zbiór wczesnych opowiadań, niedostępnych w książkowych wydaniach.

Książka będzie nosić tytuł The Time-travelling Caveman (co z angielskiego można przetłumaczyć jako: „Podróżujący w czasie jaskiniowiec”). Będą się na nią składać historie, które Pratchett pisał na przełomie lat 60. i 70. Jako młody reporter. Wówczas pod pseudonimem Uncle Jim publikował w prasie opowiadania dla dzieci. Niektóre z tych opowiadań ukazały się w książkach Smoki na zamku Ukruszon, Odkurzacz czarownicy i Sztuczna broda Świętego Mikołaja. W najnowszej publikacji książkowej znajdą się m.in. historie o locie rakietą parową na Marsa, o odkryciu przez walijskiego pasterza miejsca spoczynku króla Artura. To opowieści zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

To ostatni tego typu zbiór opowiadań Terry’ego Pratchetta. W Wielkiej Brytanii ukaże się 3 września (z ilustracjami Marka Beecha). Prawdopodobnie niedługo później zostanie przetłumaczony na język polski. Warto przypomnieć, że to Piotr W. Cholewa pozostaje najbardziej znanym tłumaczem książek Pratchetta na język polski. Czy przełoży również The Time-travelling Caveman? Czas pokaże.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/ukaze-sie-jeszcze-jeden-zbior-wczesnych-opowiadan-terryego-pratchetta/