6 kwietnia 2022 r. w Krakowie odbędzie się spotkanie z tłumaczkami literatury polskiej na język węgierski. O obecności literatury polskiej na Węgrzech opowiedzą Márta Éles i Patrícia Pászt.

6 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 w Pałacu Potockich w Krakowie (Rynek Główny 20) odbędzie się spotkanie poświęcone literaturze polskiej na Węgrzech. O tym, co najchętniej czytają Węgrzy opowiedzą Márta Éles, kwietniowa rezydentka w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Patrícia Pászt. Obie od lat angażują się w promowanie literatury polskiej wśród węgierskich czytelników.

Węgry należą do krajów, w których literatura i kultura polska są mocno obecne. To nieduży rynek wydawniczy, a jednak ukazują się tam niemal wszystkie znakomite książki, o których mówi się w Polsce – oczywiście za sprawą tłumaczeń. Grupa wybitnych tłumaczy jest tam mocno aktywna. Czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak „węgierska” specyfika? Czy Węgrzy nie czytają tego, co reszta świata? Jak promować polskie książki wśród węgierskich wydawców i teatrów? Jakie wyzwania stają przed węgierskimi tłumaczami i tłumaczkami literatury polskiej? Warto przyjść na spotkanie, aby się tego dowiedzieć!

Bezpłatne wejściówki można zdobyć tutaj.

Źródło tekstu: https://stl.org.pl/krakow-spotkanie-z-tlumaczkami-literatury-polskiej-na-wegierski/