1 sierpnia zakończył się nabór do konkursu na najlepszy przekład organizowanego w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Znamy już wyniki.

Po raz kolejny tłumacze mogli się wykazać w ramach konkursu organizowanego przy okazji Festiwalu Opowiadania. Oryginalne teksty pochodziły ze znakomitych książek Arantxy Iturbe, Ha Chang-soo, Marii Galiny i Çiler Ilhan. W jury konkursu zasiedli: Dobromiła Jankowska (przewodnicząca), Agnieszka Erdoğan (język turecki), Agnieszka Lubomira Piotrowska (język rosyjski), Alicja Jankowiak (język baskijski) i Justyna Najbar-Miller (język koreański).

Jury otrzymało 3 tłumaczenia z języka baskijskiego, 9 – z języka koreańskiego, 65 – z rosyjskiego i 7 – z języka tureckiego. Nagrody finansowe rozdysponowano w ten sposób:

• pierwsza nagroda z języka baskijskiego w wysokości 500 złotych brutto: Iga Jasiewicz;
• pierwsza nagroda z języka koreańskiego w wysokości 500 złotych brutto: Joanna Pienio-Danielak;
• pierwsza nagroda z języka rosyjskiego w wysokości 500 złotych brutto: Agata Wróbel;
• dwie równorzędne drugie nagrody z języka tureckiego w wysokości 250 złotych brutto każda: Paulina Treszczotko i Sylwia Filipowska.

Wyróżnienia książkowe otrzymali: Jacek Skoczek (język rosyjski), Olga Smolec-Kmoch (język rosyjski), Sonia Kołaczek (język baskijski).

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Źródło tekstu: http://stl.org.pl/wyniki-konkursu-na-przeklad-w-ramach-festiwalu-opowiadania/