Lingua Lab > Języki > Tłumaczenia turecki

Tłumaczenia turecki

Zdaje się, że Turcja jest krajem znanym w Polsce przede wszystkim od strony kuchni. Liczne budki z kebabami – daniem, które cieszy się niesłabnącą popularnością – można spotkać praktycznie w każdym wszędzie. Nie sposób też nie wspomnieć o tureckiej chałwie sezamowej, którą chętnie zajadają się Polacy. Do innych popularnych tureckich słodyczy należą lokum czy pismanije (chałwa przypominająca kłębuszki waty cukrowej).
Co ciekawe, w Turcji można spotkać wyjątkową rasę kotów. To koty rasy Van, które wykształciły sobie oryginalne upodobanie – lubią pływać. Nie boją się, jak inni koci przedstawiciele, wody. Nader chętnie wchodzą do wanny, kochają zabawy w wodzie, a zdarza się również, że pływają w ciepłych i płytkich zbiornikach wodnych. Często łowią przy tym niewielkie rybki.
języku tureckim istnieje bardzo rozbudowany system wyrazów grzecznościowych. Używa się zaimków w drugiej osobie zależnie od stopnia zażyłości, grzeczności, dystansu społecznego czy wieku. Przykładowo zaimek osobowy drugiej osoby liczby mnogiej wraz z formami czasowników jest używany także w odniesieniu do pojedynczej osoby, co ma na celu okazanie głębokiego szacunku.
W profesjonalnym biurze tłumaczeń specjalistycznych Lingua Lab również przywiązujemy wielką wagę do szacunku – dlatego naszym klientom oferujemy wyłącznie najwyższej jakości tłumaczenia z języka tureckiego i na język turecki w dziedzinach:
 • tłumaczenia ustne i konsekutywne języka tureckiego wraz z obsługą techniczną,
 • tłumaczenia techniczne: technika i technologia,
 • tłumaczenia prawnicze po turecku,
 • tłumaczenia finansowe i ekonomiczne w języku tureckim,
 • przekład medyczny, farmaceutyczny, biotechnologiczny, chemiczny,
 • tureckie tłumaczenia informatyczne: IT, multimedia, gry komputerowe, oprogramowanie, platformy i szkolenia e-learningowe,
 • marketingowe i PRowe, z języka tureckiego na język polski oraz inne języki,
 • techniczne: motoryzacyjne i z zakresu szeroko rozumianego przemysłu z języka tureckiego i na język turecki,
 • językowe tłumaczenia naukowe z zakresu nauk ścisłych i nauk humanistycznych,
 • tureckojęzyczne przekłady dokumentacji i stron internetowych (www),
 • tłumaczenia książek tureckich na inne języki oraz książek w innych językach na język turecki,
 • lokalizacja oprogramowania, stron internetowych, gier komputerowych w języku tureckim.
Przetestuj nasz zespół! Prześlij nam zapytanie o tłumaczenie, aby otrzymać bezpłatną wycenę zlecenia. Skorzystaj z usług agencji tłumaczeniowej Lingua Lab i ciesz się profesjonalnym tłumaczeniem najwyższej jakości.

UWAGA! Ze względu na profil działalności firmy uprzejmie informujemy, że zamówienia od klientów indywidualnych realizujemy tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym lub emailowym oraz akceptujemy płatności wyłącznie przelewem.

Oddział Warszawa

ul. Nowogrodzka 50 lok.515, 00-695 Warszawa

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 8:00 do 16:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00