Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki, oraz Literarisches Colloquium Berlin przyjmują zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa za rok 2020. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 6 marca 2020 roku.

Ruszył nabór do Stypendium im. Alberta Lemppa za rok 2020. Celem stypendium jest doskonalenie sztuki tłumaczenia oraz pisania w duchu standardów literackich i translatorskich bliskich Albrechtowi Lemppowi, wybitnemu tłumaczowi polskich książek na język niemiecki i popularyzatorowi kultury polskiej w Niemczech. Stypendium przeznaczone jest dla znakomitych pisarzy z Polski i Niemiec, a także polskich tłumaczy literatury niemieckojęzycznej i niemieckich tłumaczy literatury polskiej.

Na program stypendialny składają się rokrocznie dwa pobyty w kraju sąsiada – jeden miesiąc w domu gościnnym Literarisches Colloquium Berlin (dla polskiego pisarza lub tłumacza) lub w Krakowie w pokojach Kolegium Tłumaczy Instytutu Książki (dla niemieckiego tłumacza bądź pisarza). Fundatorzy pokrywają koszty podróży oraz zakwaterowania, a także przekazują stypendium finansowe w wysokości 1200 Euro.

Pisarze i tłumacze przesyłają aplikacje w wersji elektronicznej – w języku polskim lub niemieckim – przedstawiając swoje osiągnięcia zawodowe oraz plan pracy. Najbliższy termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 marca 2020 roku. Termin przyjazdu stypendyści ustalają z fundatorami. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do końca kwietnia.

Kontakt w sprawie Stypendium im. Albrechta Lemppa:

Joanna Czudec, joanna.czudec@sdpz.org, tel. +48 22 338 62 65;
Elżbieta Wierzchowska, e.wierzchowska@instytutksiazki.pl, tel. +48 12 617 19 18;
Jürgen Jakob Becker, becker@lcb.de, Tel. +49 30 81699625.

Źródło tekstu i grafiki: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,zgloszenia-do-stypendium-im-albrechta-lemppa-za-2020-rok,4574.html