Lingua Lab > Blog
Trendy branżowe
Nowe tłumaczenie „Ulissesa”
„Ulisses” – najsłynniejsza powieść Jamesa Joyce’a – doczekał się nowego tłumaczenia. Jego autorem jest Maciej Świerkocki. Od pierwszego polskiego wydania tej książki minęło pół wieku. Pora odkryć ją na nowo.
Kulinaria świata
Jane Austen od kuchni
Jane Austen, wybitna angielska pisarka, uwielbiała tosty z serem. Tę i inne kulinarne ciekawostki ze świata autorki „Dumy i uprzedzenia” możemy poznać w „Księdze gospodarstwa” jej przyjaciółki Marthy Lloyd. To coś na kształt książki kucharskiej.
Trendy branżowe
„Solaris” w Egipcie
W Egipcie ukazało się tłumaczenie „Solaris” – najsłynniejszej z powieści Stanisława Lema. Jego autorem jest Hatif Janabi, wybitny tłumacz zasłużony dla polskiej literatury. Stanisław Lem jest jednym z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Właśnie ukazał się przekład jego znakomitej powieści Solaris na język arabski. Jego autorem jest Hatif Janabi. Książka ukazała się nakładem oficyny Al-Karma. Solaris […]
Trendy branżowe
Dla tych, którzy marzą o tłumaczeniu książek
Studium Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek odpowiadając na potrzeby wydawców, zaprasza wszystkich zainteresowanych na dwuweekendowy Kurs tłumaczenia literackiego z języka angielskiego dla początkujących w formule on-line. Zgłoszenia można przesyłać do 13 października 2021 r.
Aktualności
Abdulrazak Gurnah z Literacką Nagrodą Nobla
Znamy już tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla. Został nim Abdulrazak Gurnah, wybitny pisarz pochodzący z Zanzibaru, a mieszkający w Wielkiej Brytanii. Jak dotąd jego książki nie są znane na gruncie polskim.
Trendy branżowe
„Doktor Dolittle” tłumaczony z oryginału
Biblioteka internetowa Wolne Lektury udostępnia nowe tłumaczenie „Doktora Dolittle’a i jego zwierząt” Hugh Loftinga. Oparty on został dokładnie na tej wersji, którą sto lat temu zaaprobował do wydania autor. Za tłumaczenie jest odpowiedzialny Jarek Wesermark.
Szybki kontakt

  Podaj wynik:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Szczegóły.

  Szukaj

  KontaktLingua Lab s.c
  NIP: 677-235-31-15, REGON: 121429850
   
  Oddział Warszawa:
  ul. Nowogrodzka 50 lok. 515, 00-695 Warszawa
  Godziny otwarcia: Pn-Pt: 08:00 - 16:00
   
  Oddział Kraków
  ul. Sereno Fenn’a 6 lok. 14, 31-143 Kraków
  najbliższy przystanek MPK: Stary Kleparz
  Godziny otwarcia: Pn-Pt: 09:00 - 17:00