Panna Froy to chyba jedna z najsłynniejszych znikających staruszek w literaturze i filmie. Czy znacie thriller „Starsza pani znika” Ethel Liny White? A może widzieliście ekranizację w reżyserii Alfreda Hitchcocka? Teraz możecie poznać tę historię w nowym tłumaczeniu.

Ostatnio nakładem Wydawnictwa MG ukazała się znakomita książka Starsza pani znika Ethel Liny White (angielski tytuł to The Wheel Spins). To właśnie na jej podstawie Alfred Hitchcock nakręcił jeden ze swoich słynnych filmów – Zniknięcie starszej pani. Pierwotnie polski czytelnik mógł poznać tę historię dzięki tłumaczeniu Aleksandry Wolnickiej. W ramach nowego wydania tę powieść przetłumaczył Jan S. Zaus.

Główną bohaterką tej książki jest Iris Carr, która po zakończeniu udanych wakacji wyjeżdża pociągiem do włoskiego Triestu w towarzystwie przyjaciół. W jej przedziale tylko jedna osoba mówi po angielsku – panna Winfred Froy. Zwierza się ona Iris z pewnych sekretów o charakterze politycznym. Tymczasem Iris zasypia, a gdy się budzi, panny Froy nie ma w przedziale. Co więcej, wszyscy pasażerowie twierdzą, że nie widzieli tej pasażerki. Jaka jest prawda? Iris postara się ją odkryć.

Warto zobaczyć, czy starsza pani naprawdę zniknęła – nowe tłumaczenie jest znakomitą okazją do tego, aby poznać tę historię.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwomg.pl/starsza-pani-znika/