Język to największy wynalazek ludzkości – tak twierdzi wybitny lingwista Daniel L. Everett. W swojej znakomitej książce „Jak powstał język” sumuje dotychczasową wiedzę o powstaniu języka.

Książka Jak powstał język Daniela L. Everetta ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Znakomity amerykański lingwista wyjaśnia, co chcielibyśmy wiedzieć i czego zapewne nigdy się nie dowiemy o powstaniu najpotężniejszego narzędzia, jakie stworzył człowiek – czyli właśnie języka. Ta pozycja stanowi podsumowanie całej obecnej wiedzy na temat ewolucji języka, prowadzone na gruncie wielu dyscyplin – od archeologii i antropologii po neuronaukę. Everett zaprasza czytelnika w fascynującą podróż przez ponad 60 tysięcy pokoleń dzielących nas od czasów, w których nasz przodek Homo erectus dał początek językowi.

Daniel L. Everett jest amerykańskim lingwistą, dziekanem wydziału Nauk Humanistycznych na Bentley University w Waltham, Massachusetts. Wykładał na University of Manchester, był szefem Wydziału Lingwistyki na University of Pittsburgh, był szefem Wydziału Lingwistyki, Literatury i Kultury na Illinois State University. Zasłynął przede wszystkim dzięki badaniom języka amazońskiego plemienia Pirahã.

Bez języka nie byłoby skutecznej komunikacji, nie byłoby też tłumaczeń. Warto poznać kulisy jego narodzin!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.proszynski.pl/Jak_powstal_jezyk__Historia_najwiekszego_wynalazku_ludzkosci-p-35726-.html