Brytyjska Mensa zrzesza ludzi o najwyższym ilorazie inteligencji. Niedawno jej członkiem został zaledwie czteroletni Teddy Hobbs. Miejsce w Mensie przyniosły mu m.in. nadzwyczajne zdolności językowe.

Czteroletni Teddy Hobbs z południowo-zachodniej Anglii został najmłodszym członkiem angielskiej Mensy. Ta organizacja – założona w 1946 roku – zrzesza ludzi mieszczących się wśród 2% społeczeństwa o najwyższym ilorazie inteligencji. Czym zasłużył się mały Teddy?

Teddy nauczył się czytać w wieku dwóch lat. Dziś potrafi czytać, ale też liczyć do stu w siedmiu językach. Nie tylko w angielskim, ale także m.in. w walijskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, a nawet mandaryńskim!

Beth Hobbs, matka Teddy’ego, powiedziała w rozmowie z BBC, że po raz pierwszy zaczęła zauważać łatwość syna do uczenia się, kiedy podczas lockdownu powiedział, że interesują go tylko programy edukacyjne w telewizji. Opisała również moment, w którym uświadomiła sobie, że syn nauczył się czytać w obcym języku. „Grał na swoim tablecie, wydając dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam. Zapytałam go, co to jest, a on powiedział: 'Mamo, liczę po mandaryńsku’. Mimo wszystko jego rodzice pragną dla niego zwyczajnego dzieciństwa.

Dzieci mają wielką łatwość w uczeniu się języków. Kto wie, może pewnego dnia dorosły już Teddy zajmie się tłumaczeniami? Byłby z niego na pewno wybitny tłumacz!

Źródło tekstu: https://tvn24.pl/ciekawostki/wielka-brytania-czteroletni-teddy-hobbs-zostal-najmlodszym-brytyjskim-czlonkiem-mensy-6645510
Źródło grafiki: https://pragativadi.com/meet-teddy-hobbs-youngest-mensa-member/