Rusza nabór na bezpłatne warsztaty przekładu poetyckiego organizowane w ramach Festiwalu Miłosza. Kraków ma być miejscem gościnnym dla współczesnej poezji pisanej w różnych językach. Zgłoszenia można nadsyłać do 24 maja 2019 r.

Organizatorzy Festiwalu Miłosza – który odbędzie się w czerwcu – chcą, aby w Kraków stał się miejscem odpowiednim dla współczesnej poezji tworzonej w rozmaitych językach. Bez stworzenia przestrzeni dla różnorodności językowej nasza kultura nie będzie się dalej rozwijać. O tym będzie się można przekonać podczas spotkań autorskich czy debat, ale też podczas warsztatów przekładu poetyckiego.

Podczas festiwalu Kraków odwiedzą wybitni poeci i poetki z różnych obszarów językowych, m.in. armeńscy, litewscy, bośniaccy, rosyjscy, szwedzcy, ukraińscy czy brytyjscy. Twórczość wybranych poetów zostanie opublikowana w przekładach na język polski w książkach przygotowanych w ramach festiwalu.

Warsztaty poprowadzą znakomici tłumacze z trzech obszarów językowych. Zajęcia będą okazją do dyskusji nad twórczością poetycką wybranych gości tegorocznej edycji festiwalu, a także doskonaleniu umiejętności interpretacyjnych i tłumaczeniowych. Warsztaty będą się odbywać przez dwa dni 6 i 7 czerwca 2019 r. (łącznie 6 godzin).

Warsztaty przekładu poetyckiego z języka angielskiego poprowadzi Jerzy Jarniewicz. Leszek Szaruga – poeta, prozaik, tłumacz rosyjskiej i niemieckiej poezji – poprowadzi warsztaty przekładu z języka rosyjskiego. Przewodnictwo nad warsztatami z przekładu poezji z języka francuskiego przejmie Agata Kozak.

Zainteresowani udziałem powinni przesłać krótkie cv wraz z listem motywacyjnym na adres:
warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl do 24 maja. Organizatorzy skontaktują się mailowo z osobami zakwalifikowanymi. Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Źródło tekstu: http://booklips.pl/newsy/rusza-nabor-na-bezplatne-warsztaty-przekladu-poetyckiego-na-festiwalu-milosza/
Źródło grafiki: http://booklips.pl/newsy/rusza-nabor-na-bezplatne-warsztaty-przekladu-poetyckiego-na-festiwalu-milosza/ oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Czesław_Miłosz