„Król” Szczepana Twardocha, wybitnego polskiego pisarza, na dniach ukaże się w Anglii w tłumaczeniu Seana Gaspera Bye’a. Jednak już teraz została okrzyknięta najlepszą powieścią historyczną kwietnia. Taką entuzjastyczną opinię wystawił prestiżowy „The Times”.

Angielskie tłumaczenie Króla Szczepana Twardocha ukaże się w Anglii za kilka dni – 21 kwietnia. Jednak już teraz ta pozycja zbiera entuzjastyczne recenzje. „The Times” określił ją mianem najlepszej powieści historycznej kwietnia. Sam Szczepan Twardoch uznany jest za „jedną z polskich wschodzących gwiazd literatury”. Wkrótce książka Twardocha trafi też na rynek amerykański. Już zauważył ją m.in. „The New York Times”. Autorem angielskiego tłumaczenia Króla jest Sean Gasper Bye.

Warto przypomnieć, że książka Twardocha w Polsce okazała się bestsellerem – rozeszła się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. Czytelnicy czekają też na serial na podstawie Króla, który ma mieć premierę pod koniec roku. Serial reżyseruje Jan P. Matuszyński, a Jakuba Szapiro zagra Michał Żurawski.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że literatura może zaistnieć w innych krajach przede wszystkim dzięki tłumaczeniom.

Źródło tekstu i grafiki: https://k-mag.pl/article/krol-szczepana-twardocha-powiescia-miesiaca-wedlug-the-times