Odpowiedzieć na to pytanie pomoże ranking iVisa wyszczególniający najlepsze miasta, w których można spędzić wakacje. Czołówka należy do Lizbony, Barcelony i Aten. Nie zabrakło też jednego polskiego miasta.

Znakomici specjaliści z iVisa przygotowali ranking najlepszych miast, w których można by spędzić potencjalny urlop. Uwzględniono 40 miast. Każde zostało ocenione pod kątem kilku kryteriów. Chodzi m.in. o liczbę słonecznych dni w ciągu roku, względy finansowe związane z kosztami pobytu, zadowolenie mieszkańców i ich otwartość na turystów. Pierwsze miejsce zajęła Lizbona.

Portugalska stolica słynie ze słonecznej pogody, kolorowych, osobliwych budynków, bogatego życia nocnego, muzyki fado i przyjaznych mieszkańców. Jest też jednym z najbardziej malowniczych miast na świecie. Drugie miejsce zajęła hiszpańska Barcelona, a trzecie grecka stolica – Ateny. W pierwszej piątce znalazł się ponadto Rzym oraz Sydney. Pierwszą dziesiątkę zamyka turecki Stambuł oraz Bangkok (Tajlandia). A oto pełna dziesiątka:

1 Lizbona
2 Barcelona
3 Ateny
4 Rzym
5 Sydney
6 Madryt
7 Toronto
8 San Jose
9 Stambuł
10 Bangkok

Do tego zestawienia trafiła również Warszawa, plasując się na 39. miejscu. Wyprzedziła Nowy Jork.

Warto przy okazji przypomnieć, jak ważną rolę w turystyce odgrywają tłumaczenia. Gdy przekracza się bariery językowe w danym miejscu, staje się ono bardziej przyjazne, a pobyt komfortowy – tłumaczenia tablic informacyjnych, ekspozycji muzealnych czy kart menu ułatwi pobyt w obcym miejscu. Praca tłumaczy w tym przypadku jest nieoceniona!

Miłych wakacji!

Źródło tekstu: https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/najlepsze-miasta-do-podrozowania-na-swiecie-2022-ranking-i-lista-5765134