Już dziś o 18.00 odbędzie się spotkanie wybitnych pisarzy i tłumaczy. Będą oni rozmawiać o rezydencjach literackich. Wydarzenie ma formułę on-line i będzie dostępne na Facebooku oraz na YouTubie.

Dziś o 18 odbędzie się rozmowa poświęcona rezydencjom twórczym. To właśnie dzięki takim projektom znakomici pisarze czy tłumacze mogą w komfortowych warunkach przez kilka tygodni czy miesięcy pisać książki czy zajmować się ich tłumaczeniem. Ponadto taki pobyt może się wiązać z zawieraniem ciekawych znajomości zawodowych.

W dyskusji uczestniczyć będą: Julia Cimafiejewa, białoruska poetka, Antonia Lloyd-Jones, tłumaczka, Aleš Šteger, słoweński pisarz, poeta, redaktor i krytyk literacki i poetka Georgina Wilding. Spotkanie będą moderować Jacek Dehnel (pisarz i tłumacz z języka angielskiego) oraz Justyna Czechowska, tłumaczka literatury szwedzkiej i norweskiej).

Transmisja online spotkania odbędzie się na profilach Facebookowych Instytutu Kultury Miejskiej z Gdańska, Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Symultaniczne tłumaczenie wydarzenia na język polski będzie dostępne w serwisie YouTube (link zostanie udostępniony przed spotkaniem).

Link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/6tzYoY8rV

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/rezydencje-tworcze-dla-pisarzy-i-tlumaczy/