Trwa nabór na warsztaty mistrzowskie w edycji hiszpańskiej. Warsztaty są przeznaczone dla przyszłych tłumaczy języka hiszpańskiego na polski oraz adeptów tłumaczenia literatury polskiej na hiszpański. Poprowadzą je wybitni tłumacze. Zgłoszenia można przesyłać do 29 marca 2021 r.

Znakomita okazja dla tłumaczy zajmujących się językiem hiszpańskim i wszystkich, którzy marzą o tłumaczeniu hiszpańskich książek! Trwa nabór na bezpłatne warsztaty mistrzowskie, które będą prowadzone przez Katarzynę Okrasko, Wojciecha Charchalisa oraz Xaviera Farré.

Warsztaty organizują Instytut Kultury Miejskiej i Instytut Cervantesa w Warszawie. Przeznaczone są one dla studentów i doktorantów – przyszłych tłumaczy języka hiszpańskiego na polski oraz adeptów tłumaczenia literatury polskiej na hiszpański. Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty odbędą się w formule on-line. Katarzyna Okrasko będzie pracować z uczestnikami warsztatów nad tekstem prozatorskim, Wojciech Charchalis – nad poezją, a Xavier Farré poprowadzi warsztaty z tłumaczenia współczesnej literatury polskiej.

Uczestnicy zostaną wyłonieni przez Organizatora (tj. Instytut Kultury Miejskiej) oraz prowadzących na podstawie przesłanej próbki tłumaczenia oraz krótkiego listu motywacyjnego. Każdy z uczestników może wziąć udział w jednym cyklu warsztatów. Na każdy cykl złożą się trzy czterogodzinne sesje.

Zgłoszenia można przesyłać do 29 marca 2021 r. do 12 w południe na adres: warsztaty@ikm.gda.pl.

Warto skorzystać z takiej okazji!

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/warsztaty-mistrzowskie-edycja-hiszpanska-trwa-nabor/