Polska stolica doczekała się wyróżnienia! Znalazła się na liście najciekawszych miast Europy, do których warto wybrać się na weekend. Autorzy rankingu nazwali Warszawę „kreatywną i ekscytującą”.

Niedawno jeden z najbardziej znanych i cenionych magazynów poświęconych podróżom, amerykański „Condé Nast Traveller”, przygotował listę najbardziej ekscytujących miast europejskich, do których warto wybrać się na weekend. W zestawieniu znalazła się także Warszawa.

Na liście zaproponowanej przez Teddy’ego Wolstenholme’a nie mogło zabraknąć włoskiej, hiszpańskiej czy francuskiej stolicy, bo te miasta mają sporo do zaoferowania. A jednak są turystycznie oblężone i dosyć drogie. Autor zestawienia zwraca uwagę czytelników również na miasta, które nie są tak oczywiste jako kierunek weekendowych podróży, a stanowią znakomitą alternatywę dla turystów. Wśród takich miejsc Wolstenholme wymienia Warszawę. Uważa ją za jako „świeże i ekscytujące” zagłębie kreatywności. Wspomina o klimatycznych barach, dobrych kawiarniach, miejscach odpowiednich do rozmaitych aktywności artystycznych, chwali stołeczną gastronomię i hotele.

Warszawa nie jest jedynym miastem z tej części Europy, która zyskała uznanie redakcji. W zestawieniu znalazły się także węgierska, niemiecka i czeska stolica – miejsca dobrze już poznane przez Polaków. Wolstenholme wspomina także o irlandzkiej stolicy (Dublin według niego jest jednym z mniej uczęszczanych miast kontynentu, a bardzo interesujących) czy islandzkiej – ceni Rejkiawik za jego kameralność i krajobrazy. Nie mogło też zabraknąć szwedzkiego Göteborgu.

Warto z tej okazji okazji przypomnieć, jak ważna jest praca tłumaczy przy promocji rozmaitych miast. Tłumaczenia – na przykład tablic informacyjnych, menu, opisów ekspozycji muzealnych – pomagają się odnaleźć obcokrajowcom w nieznanych miastach – i czuć się komfortowo.

Źródło tekstu: https://sukces.rp.pl/miasta/art35636831-warszawa-najlepsze-w-europie-miasta-na-weekend-conde-nast-traveller