Lingua Lab > Języki > Tłumaczenia irlandzki

Tłumaczenia irlandzki

„Kocham cię jak Irlandię” – możemy usłyszeć w jednym ze znanych przebojów. Zarówno ten piękny kraj, jak i język irlandzki mogą się poszczycić długą i ciekawą historią. Pierwotny staroirlandzki był językiem literatury, głównie poezji. Jednocześnie zaczął się wykształcać używany przez najniższe warstwy społeczne język mówiony, który w końcu zdominował odmianę „literacką”, dając początek językowi średnioirlandzkiemu.
Dawna odmiana – ocalona jedynie w literaturze – od XVII wieku zaczęła zanikać po utracie przez Irlandię suwerenności na rzecz Anglii. Systematyczne niszczenie kultury irlandzkiej przyczyniło się również do stopniowego zaniku dialektów mówionych. Ocaleniem języka irlandzkiego zaczęto się powtórnie interesować dopiero pod koniec XIX wieku.
Obecnie władze irlandzkie starają się upowszechnić język irlandzki (Gaeilge). W 2003 roku przyjęto ustawę dotyczącą oficjalnego języka, na mocy której każdy obiekt geograficzny Irlandii musi posiadać nazwę irlandzką. Akcja nadawania irlandzkich nazw ma dobiec końca w 2013 roku. W przyszłości nazwy angielskie mają być pomijane na topograficznych mapach urzędowych, a także znakach drogowych. Język irlandzki jest dziś powszechnie nauczany w szkołach – a jednak bardzo mała część ludności używa go na co dzień. Planowane projekty upowszechnienia języka mają to zmienić.
Nowoczesne biuro tłumaczeń specjalistycznych Lingua Lab idzie z duchem czasu i rozumie potrzeby dzisiejszego klienta, który może mieć zróżnicowane potrzeby tłumaczeniowe. Dlatego właśnie oferujemy najwyższej klasy kompleksowe usługi tłumaczeniowe z języka irlandzkiego i na język irlandzki w następujących dziedzinach:
 • irlandzkie tłumaczenia techniczne: technika i technologia,
 • językowe tłumaczenia prawnicze,
 • tłumaczenia finansowe i ekonomiczne po irlandzku,
 • przekład medyczny, farmaceutyczny, biotechnologiczny, chemiczny,
 • tłumaczenia irlandzkie informatyczne: IT, multimedia, gry komputerowe, oprogramowanie, platformy i szkolenia e-learningowe,
 • techniczne: motoryzacyjne i z zakresu szeroko rozumianego przemysłu z języka irlandzkiego i na język irlandzki,
 • przekłady naukowe z zakresu nauk ścisłych i nauk humanistycznych po irlandzku i na inne języki, na przykład polski,
 • irlandzkie tłumaczenia marketingowe i PRowe, copywriting na przykład irlandzko-polski i polsko-irlandzki,
 • dokumentacji i stron internetowych (www) z języka irlandzkiego na inne języki oraz z różnych języków na irlandzki,
 • tłumaczenia książek z języka irlandzkiego oraz na język irlandzki,
 • językowa lokalizacja oprogramowania, stron internetowych, gier komputerowych w języku irlandzkim,
 • irlandzkie tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne wraz z obsługą techniczną.
Przyślij swoje zapytanie (na przykład prawnicze czy informatyczne) do agencji tłumaczeniowej Lingua Lab, a otrzymasz bezpłatną wycenę tłumaczenia. Chętnie pokażemy jak działamy w praktyce, abyś mógł dołączyć do licznej grupy naszych stałych klientów.

UWAGA! Ze względu na profil działalności firmy uprzejmie informujemy, że zamówienia od klientów indywidualnych realizujemy tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym lub emailowym oraz akceptujemy płatności wyłącznie przelewem.

Oddział Warszawa

ul. Nowogrodzka 50 lok.515, 00-695 Warszawa

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 8:00 do 16:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00