Czy Gdańsk jest niedocenionym polskim miastem? Tak twierdzą eksperci, którzy wskazali je jako jedno z europejskich miejsc wartych odwiedzenia w tym roku. Ranking ukazał się na łamach cenionego magazynu podróżniczego „Condé Nast Traveller”.

Oto wielkie wyróżnienie dla niedocenionego dotąd Gdańska! Znalazł się w zestawieniu 22 najbardziej niedocenianych turystycznie a przecież wartych odwiedzenia europejskich miast w rankingu znakomitego amerykańskiego magazynu podróżniczego „Condé Nast Traveller”. Redaktorzy odpowiedzialni za listę skonsultowali się z wybitnymi ekspertami i dziennikarzami podróżniczymi z całej Europy.

Na Gdańsk zwróciła uwagę m.in. Gwen Kozlowski, prezeska agencji turystycznej Exeter International. Gdańsk określiła jako miejsce nasycone wielką historią – zwłaszcza tą współczesną: Pisze ona: „Będące jednym z celów wielu rejsów statków wycieczkowych, Gdańsk jest wart kilku dni odkrywania jego bogatej historii (i doskonałego jedzenia!). Można odwiedzić na przykład Muzeum II Wojny Światowej, jedno z najlepszych, w jakich byliśmy. Z kolei na Westerplatte można zobaczyć miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. (…) Warte eksploracji jest też Europejskie Centrum Solidarności. Miłośnicy dobrego jedzenia mogą z kolei wynająć łódkę, aby przemieszczać się nią między nowoczesnymi, innowacyjnymi restauracjami w centrum miasta a tymi za miastem, serwującymi doskonałą lokalną kuchnię. Na uwagę według ekspertki zasługuje także Malbork.

Jakie miasta oprócz Gdańska trafiły na listę? Czołówkę otwierają norweskie Trondheim i albańska Tirana i hiszpańska Zamora. Dalej znajdziemy m.in. chorwacki Trogir, francuską Narbonę, Petworth (Anglia), greckie Saloniki, macedońską Ochrydę, irlandzkie Cock czy szwedzkie Skanör i Falsterbo. Znajdziemy też bardziej znane miejscowości – jak na przykład Berno, Innsbruck, Triest, a także łotewską czy litewską stolicę.

Czy wyróżnienie w rankingu przełoży się na popularność Gdańska? Zobaczymy. Warto przypomnieć, jak ważne w turystyce są tłumaczenia. Dzięki tłumaczeniom – na przykład ekspozycji muzealnych, kart menu czy informacji na dworcach – goście z zagranicy mogą łatwiej się odnaleźć na miejscu, a dzięki temu milej będą wspominać wakacje!

Źródło tekstu: https://sukces.rp.pl/miasta/art36717171-jedno-z-najbardziej-niedocenianych-miast-europy-gdansk-wyrozniony-w-usa
Źródło grafiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk#/media/Plik:Gda%C5%84sk,_D%C5%82ugi_Targ_(HB1).jpg