Znakomita wiadomość! Rozpoczął się nabór do programu rezydencyjnego dla tłumaczy i tłumaczek z języka polskiego. Projekt jest organizowany przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Zgłoszenia można przesyłać do 25 lipca 2021 roku.

Jesteś tłumaczem z języka polskiego? Na jaki język przekładasz literaturę polską? Na angielski? Na chiński, wietnamski, macedoński, rosyjski, gruziński, chorwacki? A może jeszcze inny? Ta wiadomość jest dla ciebie!

Rozpoczęła się druga edycja programu rezydencyjnego dla tłumaczy i tłumaczek Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Nabór skierowany jest do tłumaczy i tłumaczek literatury polskiej na inne języki, mających na swoim koncie co najmniej jeden wydany drukiem przekład książkowy i pracujących aktualnie nad projektem tłumaczeniowym. Termin pobytu planowany jest na wrzesień.

Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestnik lub uczestniczka otrzymają także gratyfikację finansową w wysokości 2 tys. złotych brutto. Zgłoszenia zawierające cv, fragment autorskiego tłumaczenia do długości 1 strony A4 oraz formularz (do pobrania tutaj) należy przesłać do 25 lipca 2021 roku na adres: kontakt@miastoliteratury.pl.

Projekt realizowany jest w ramach szerokiego partnerstwa polskich miast organizujących rezydencje – Krakowa, Gdańska i Warszawy – oraz dwóch literackich stowarzyszeń: Unii Literackiej i Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Źródło tekstu i grafiki: http://miastoliteratury.pl/rusza-nabor-do-programu-rezydencji-dla-tlumaczy-i-tlumaczek/