Lingua Lab > Języki > Tłumaczenia gruziński

Tłumaczenia gruziński

Czy wiecie, że wino może być gruzińskim wynalazkiem? Świadczą o tym odkrycia archeologiczne w Szulaweri we wschodniej Gruzji. Najstarsze pozostałości wina znaleziono w naczyniach z gliny, które pochodzą sprzed naszej ery i liczą sobie ponad sześć tysięcy lat! Szulaweri leży w regionie znanym od wieków z doskonałych warunków glebowo-klimatycznych do uprawy winorośli. Również źródło słowa „wino” może brać swój początek z Gruzji. Łacińskie „vinum” oraz greckie „ojnos” dały początek nazwie wina w innych językach, ale same mogą pochodzić od gruzińskiego słowa „ghwino”.
Język gruziński zapisuje się alfabetem gruzińskim, pochodzącym prawdopodobnie od spółgłoskowego pisma syryjskiego. Tradycja piśmiennicza języka gruzińskiego sięga przynajmniej V wieku. Pomimo bardzo bogatego słownictwa, w języku tym można znaleźć sporo zapożyczeń – na przykład z języka arabskiego, perskiego, tureckiego, greckiego, łacińskiego czy rosyjskiego, a w końcu angielskiego. Jest to język silnie zróżnicowany pod względem dialektalnym – istnieje osiemnaście odmian podzielonych zgodnie z podobieństwami na dwa główne zespoły – zachodni i wschodni, które pomimo występujących różnic, są wzajemnie zrozumiałe.
W specjalistycznej agencji tłumaczeniowej Lingua Lab cenimy Gruzję nie tylko za doskonałe wino, ale również za piękno i bogactwo języka. Oferujemy profesjonalne tłumaczenia z gruzińskiego na polski oraz z polskiego na gruziński w dziedzinach:
 • lokalizacja oprogramowania, stron internetowych, gier komputerowych w języku gruzińskim,
 • tłumaczenia medyczne, farmaceutyczne, biotechnologiczne, chemiczne,
 • tłumaczenia techniczne: technika i technologia po gruzińsku,
 • gruzińskie tłumaczenia prawnicze,
 • tłumaczenia finansowe i ekonomiczne na przykład gruzińsko-polskie i polsko-gruzińskie,
 • informatyczne: IT, multimedia, gry komputerowe, oprogramowanie, platformy i szkolenia e-learningowe w języku gruzińskim,
 • techniczne: motoryzacyjne i z zakresu szeroko rozumianego przemysłu w językach gruzińskim, polskim i innych,
 • gruzińskojęzyczne przekłady naukowe z zakresu nauk ścisłych i nauk humanistycznych,
 • językowe tłumaczenia marketingowe i PRowe, copywriting,
 • dokumentacji i stron internetowych (www) z języka gruzińskiego i na język gruziński,
 • tłumaczenia książek gruzińskich,
 • tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne języka gruzińskiego wraz z obsługą techniczną.

Zapraszamy do kontaktu
 z biurem tłumaczeń Lingua Lab. Prześlij nam tekst z dowolnej dziedziny, aby otrzymać bezpłatną wycenę zlecenia. Gwarantujemy wysoką jakość przekładu i Twoje zadowolenie jako klienta!

UWAGA! Ze względu na profil działalności firmy uprzejmie informujemy, że zamówienia od klientów indywidualnych realizujemy tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym lub emailowym oraz akceptujemy płatności wyłącznie przelewem.

Oddział Warszawa

ul. Nowogrodzka 50 lok.515, 00-695 Warszawa

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 8:00 do 16:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00