Lingua Lab > Języki > Tłumaczenia łaciński

Tłumaczenia łaciński

Mówi się, że łacina to martwy język. W rzeczy samej obecnie nie ma żadnej grupy etnicznej, dla której stanowiłby język ojczysty. Z drugiej strony pozostaje językiem urzędowym Państwa Watykańskiego (obok języka włoskiego), a niektóre sentencje łacińskie nadal są znane i używane w różnych dziedzinach życia (na przykład albo videfestina lentedura lex sed lexdeus ex machinaspiritus movens). Powstają również nowe słowa w języku łacińskim dostosowane do czasów współczesnych: computatorium to komputer, telephonum to telefon, a autocurrus – samochód.
Łacina była językiem ojczystym Rzymian oraz językiem urzędowym całego Imperium Rzymskiego. Stanowiła też naczelny język literacki. Nie zmienił tego upadek Imperium. Dopiero od XI wieku powstała literatura w językach romańskich, przekreślając wyłączność łaciny jako języka literackiego. Od XVII wieku rola łaciny straciła na znaczeniu, od XVIII wieku zmarginalizowała się. A jednak tego języka nadal się używa. Nawet w XXI wieku jest często obowiązkowym przedmiotem w polskich szkołach – na przykład na fakultetach medycznych czy humanistycznych.
W biurze tłumaczeń specjalistycznych Lingua Lab nie uważamy języka łacińskiego za martwy. Dla nas wciąż lingua latina pulchra est (czyli: język łaciński jest piękny). Właśnie dlatego oferujemy profesjonalne tłumaczenia z języka łacińskiego i na język łaciński w dziedzinach:
 • naukowe z zakresu nauk ścisłych i nauk humanistycznych z łaciny i na łacinę,
 • łacińskie tłumaczenia prawnicze,
 • łacińskojęzyczne tłumaczenia farmaceutyczne, medyczne, biotechnologiczne, chemiczne,
 • tłumaczenia książek z języka łacińskiego i z innych języków na język łaciński,
 • językowe tłumaczenia informatyczne: IT, multimedia, gry komputerowe, oprogramowanie, platformy i szkolenia e-learningowe,
 • przekłady techniczne: motoryzacyjne i z zakresu szeroko rozumianego przemysłu,
 • tłumaczenia łacińskie marketingowe i PRowe, copywriting,
 • przekład z języka łacińskiego (na przykład na język polski) albo na łaciński (na przykład z języka polskiego dokumentacji i stron internetowych (www),
 • lokalizacja oprogramowania, stron internetowych, gier komputerowych po łacinie,
 • tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne języka łacińskiego wraz z obsługą techniczną,
 • tłumaczenia techniczne: technika i technologia po łacińsku,
 • językowe tłumaczenia finansowe i ekonomiczne.
Przekaż specjalistycznej agencji tłumaczeniowej Lingua Lab do przekładu dowolny tekst w języku łacińskim, a otrzymasz bezpłatną wycenę swego zlecenia. Udowodnimy, że łacina pozostaje wiecznie żywa, a Ty przekonasz się, jak wygląda profesjonalne tłumaczenie!

UWAGA! Ze względu na profil działalności firmy uprzejmie informujemy, że zamówienia od klientów indywidualnych realizujemy tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym lub emailowym oraz akceptujemy płatności wyłącznie przelewem.

Oddział Warszawa

ul. Nowogrodzka 50 lok.515, 00-695 Warszawa

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 8:00 do 16:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00

Oddział Kraków

ul. Piastowska 8A lok. 33, 30-211 Kraków

Pracujemy od Pn. do Pt. w godz. 9:00 do 17:00